TAPA TSR procedury, wdrożenia, szkolenia

Modern Consulting - przygotowanie do certyfikacji TAPA TSRTAPA TSR (Transported Asset Protection Association Trucking Security Requirements) – wymagania dla bezpieczeństwa transportu samochodowego. Wymagania określają procesy i specyfikacje niezbędne do tego, aby dostawcy uzyskali zgodność dla swoich operacji w transporcie samochodowym. Opracowano je z myślą o bezpiecznym transporcie cennych towarów zarówno w Europie, jak i na całym świecie. (Zobacz film)

TAPA – organizacja ta została założona w USA w 1997 r., a na rynkach europejskich działa od 1999 r. TAPA zrzesza ponad 500 producentów dóbr konsumpcyjnych z całego świata. Celem organizacji jest minimalizacja strat w produkcji, transporcie i dystrybucji produktów z przemysłu zaawansowanych technologii (high-tech, high-value). Najbardziej istotnym przedsięwzięciem TAPA jest wprowadzenie standardu dotyczącego bezpiecznego transportu.

Bezpieczeństwo wyrobów o wysokiej wartości (HVTT) stanowi jedno z większych wyzwań dla producentów, a także dostawców usług logistycznych. Podczas przemieszczenia ładunków w łańcuchu dostaw, każdego roku w UE notuje się straty związane z kradzieżą, zaginięciem lub utratą towarów sięgające wielu milionów Euro. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i zapobiegania stratom, organizacja TAPA w kooperacji z globalnymi producentami wyrobów wysokiej wartości, dostawcami usług logistycznych, a także lokalnymi i międzynarodowymi agendami ustawodawczymi, opracowała wymagania bezpieczeństwa dla procesu magazynowania ładunków przemieszczanych w łańcuchu dostaw.

Źródła: tapa-international.org tapaonline.org

Certyfikat TAPA TSR określa wymagania bezpieczeństwa w zakresie przewozów ciężarowych, w tym minimalne standardy bezpieczeństwa oraz najlepsze praktyki dla przewoźników drogowych towarów HVTT (High Value Theft Targeted).

Korzyści dla Twojej firmy z posiadania Certyfikatu TAPA TSR:

 • redukcja kosztów związanych z ubezpieczeniami działalności dzięki obniżeniu ryzyka utraty ładunku
 • istotny wzrost poziomu przychodów dla przewozów dzięki zleceniom w standardzie TAPA
 • ograniczenie strat finansowych związanych z utratą ładunków (do 40% redukcji kosztów związanych z kradzieżą i zaginięciem ładunków – wg raportów certyfikowanych organizacji i członków TAPA)
 • dołączenie do grona około 800 certyfikowanych przedsiębiorstw na świecie – informacja o certyfikacji wprowadzona do bazy danych TAPA
 • wzrost poziomu bezpieczeństwa działalności w obszarze transportu produktów dzięki wykorzystaniu najlepszych praktyk obowiązujących w branży
 • wzrost wiarygodności na rynku poprzez zaangażowanie przedsiębiorstwa w poziom bezpieczeństwa wyrobów należących do klientów
 • współpraca z globalnymi producentami wyrobów z branży high-technology, wymagających od swych dostawców certyfikacji wg standardu TAPA

Oferujemy przygotowanie Twojej firmy do procesu certyfikacji przeprowadzanego przez jedną z jednostek certyfikujących na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce. Usługa zawiera:

 • doradztwo w zakresie wymaganych zmian i dostosowania do wymagań TAPA TSR
 • opracowanie procedur TAPA dla przedsiębiorstwa
 • doradztwo w zakresie rozwiązań technologicznych
 • wdrożenie procedur
 • szkolenie wstępne pracowników dedykowanych do realizacji procedur TAPA TSR
 • przygotowanie do audytu

Każda nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”     ~ Konfucjusz

Jeśli chcesz wprowadzić swoją firmę do extraklasy firm transportowych i uzyskać Certyfikat TAPA TSR zadzwoń lub napisz do Nas.

Usługi TAPA TSR – cennik