Roland Lielbriedis

Roland Lielbriedis

Konsultant Biznesowy, Ekspert ds. rynków Pribaltica.

Aktywny menedżer, praktyk zarządzania sprzedażą B2B i zespołem nabyte w międzynarodowych firmach z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wieloletnie doświadczenie w doradztwie biznesowym w relacji Polska – kraje nadbałtyckie (Litwa, Łotwa i Estonia). Zajmował się wsparciem rozwoju przedsiębiorczości miedzy Pribalticą a Polską, pomagał inwestorom z Polski w krajach nadbałtyckich, odpowiadał za zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorców z krajów nadbałtyckich (ze szczególnym uwzględnieniem firm łotewskich) w Polsce poprzez badanie rynku, opracowanie strategii i współpracę z polskimi partnerami w celu zwiększenia sprzedaży.

Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego, na kierunku Marketing i Zarządzanie. Biegle posługuje się językami: angielskim, rosyjskim i łotewskim.

Top menedżer w spółkach z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Znajomość rynków krajowych i międzynarodowych. Specjalizacja to zarządzanie procesem sprzedaży B2B, budowanie długofalowych relacji z klientami, planowanie, realizacja, kontrola, badanie rynku, analiza konkurencji, uruchamianie działalności na nowych rynkach.